News archive

Tournament Results: Lower North Island

Here are the Tournament Results for May 2107 for the Central Districts and Wellington regions. The highest session score was the 73.96% by Adrienne Dale and Miriam Lewin at the Hutt Junior Pairs.

Feilding Intermediate Pairs (6th May)     Hastings Junior Pairs (6th May)  
1. John and Joan Key 116.49   1. Gaye Robertson - Sally Livingston 122.14
2. Frank Dunlop - Janine Fenelon 114.97   2. Kathryn Loughlin - Sue Mitchell 111.11
3. Carol Edwards - Marjorie Thomas 114.56   3. Bernie Schroder - Trish Murphy 110.07
         
Kapi Mana Multi Grade Pairs (7th May)     Palmerston North Intermediate Pairs (20th May)  
1. Annette Black - Nancy Cooney 120.54   1. Stuart Malcolm - John Hogan 125.62
2. Malcolm Greig - Brad Tattersfield 115.38   2. Marion Bunckenburg - Leanna Burnett 114.02
3. Mary Jane Farrell - Lesley Gilhooly 114.74   3. Helen Kelly - Irene Taunt 112.17
         
Paraparaumu Intermediate Pairs (21st May)     Palmerston North Junior Pairs (20th  May) 
1. Ian Fowler - John Joseph 115.88   1. Annette Yates - Janet Olliver 109.44
2. Phillippa Gardiner - Trevor Gane 114.44   2. Garry Hodge - Roxanne Brassington 106.12
3. Moira and Graeme Wylie 113.28   3. James Winskill - Lyn Berry 104.44
         
Hutt Junior Pairs (21st May)     Hutt Open Pairs (21st May)
1. Adrienne Dale - Miriam Lewin 134.72   1. Brian Cleaver - Peter Benham 121.99
2. Helen Collicoat - Sharleen Grounds 110.42   2. Joan McCarthy - Nigel Kearney 116.58
3. Merilyn McLaughlin - Jane McDougall 109.57   3. Alan Grant - Anthony Ker 115.50
         
Waipukurau Junior Pairs (27th May)     Waipukurau Intermediate Pairs (27th May)  
1. Beverley Fullerton-Smith - Jane Harding 120.34   1. Bridget Willcox - Trevor Gane 114.42
2. Vivienne Gordon - Pat Sheridan 107.94   2. Morris Hill - David Cormack 113.62
3. Kathryn Loughlin - Sue Mitchell 104.46   3. Marit Van Rangelrooy - Robyn Andersen 113.46
         
Otaki Multigrade Pairs (28th May)     Taihape Intermediate/Junior Pairs (28th May)
1. Sam Ward - Chris Bolland 120.94   1.Roger Calderwood - Cath Cooper 121.80
2. Tim Horner - Anne Baird-Horner 118.17   2. Frances Loader - Janenne Oates 116.14
3. Lucy O'Regan - Pauline Reid 117.99   3. Tricia Bayley - Gay Calderwood 110.90
         
         
Tierney Teams, Taradale (28th May)        
1. Claire and Noel Woodhall, Carolyn Yeomans, Alistair Buchanan        
2. Jo Hayes, Ruth Spittle, Jan Henderson, Ash Fitchett        
3. Wayne Burney, Henny French, Sylvia Brown, Jenny Peters        

Go Back View All News Items

Our Sponsors
  • Babich
  • Cock and Bull
  • NZB Foundation
  • Distinction Hotel
  • BridgeNZ logo.jpg
  • JLT Logo.jpg
  • pianola-logo-330-205.png