Inter-Provincials

OPEN INTERPROVINCIAL TEAMS          
               
1967 Canterbury Bert Pickering Doug Thomson John Wignall Frank Lu    
1968 Auckland Bruce Bell Rex Evans Walter Linderman Stanley Abrahams A.B.Howes MrsE.Bingham
1969 Canterbury John Wignall Frank Lu Doug Thomson Bert Pickering    
1970 Central Districts Sam Nutt Merle Quayle Frances Ewington Marion Hill Linda Cliff Harry Lenk
1971 Canterbury Bert Pickering Doug Thomson Mrs R.O.Haigh Lois Mather John Hay T.P.Cannon
1972 Waikato/Bays Paul Hobbs Diego Vettori Bill Haughie Ron Scott Keith Bishop Peter Bristow
1973 Otago/Southland Bob Hudson Les Townsend Paul Hudson Michael Johnstone David Green Henry Levy
1974 Canterbury John Wignall Roy Kerr Paul Marston Richard Brightling Bruce Anderson J.Vryenkoek
1975 Auckland Walter Linderman Michael Cornell John Evitt Malcolm Sims Rob Jacobs David Matthews
1976 =Canterbury John Wignall Roy Kerr Paul Marston Bill Kun Joyce Kerr  Alex Moore
1976 =Wellington Tony Thomson John Cordwell Vil Gravis Brian Patterson Peter Benham J.Britton
1977 Auckland Michael Cornell John Evitt Walter Linderman Rob Jacobs    
1978 Canterbury John Wignall Kris Wooles  Alex Moore L.N.Simpson Michael Sykes Kathryn Boardman
1979 Canterbury Stephen Burgess Paul Marston Kathryn Boardman Michael Sykes Roy Kerr John Wignall
1980 Canterbury John Wignall Paul Marston Kathryn Boardman Michael Sykes Roy Kerr Stephen Burgess
1981 Canterbury John Wignall Kris Wooles Roy Kerr Stephen Burgess Kathryn Boardman Jane Evitt
1982 Auckland Malcolm Mayer David Matthews Lionel Wright Michael Cornell    
1983 Canterbury John Wignall Kris Wooles, Roy Kerr Bruce Anderson Michael Sykes Bob Scott
1984 Canterbury John Wignall Kris Wooles, Roy Kerr Frank Lu Michael Sykes Bob Scott
1985 Waikato/Bays Alan Turner Bill Haughie Alasdair Beck Lachie Shea    
1986 Canterbury B. Anderson John Wignall Roy Kerr Kris Wooles, Bob Scott Michael Sykes
1987 Auckland Malcolm Mayer Jan Cormack Denis Humprhies Rob Jacob Andrew Braithwaite Richard Solomon
1988 Auckland Lionel Wright Michael Cornell Stephen Lester Malcolm Mayer Kathryn Boardman Tony Taylor
1989 =Waikato/Bays Ken Yule Kathryn Yule Judy McLeod Jeanne Wardill Cedric Friis Alan Turner
1989 =Auckland Michael Cornell A. Taylor Andrew Braithwaite Lionel Wright    
1990 Auckland Michael Cornell Andy Braithwaite Denis Humphries Malcolm Mayer Tony Taylor Lionel Wright
1991 Auckland Patrick Carter Dwayne Crombie Tom Jacob Richard Solomon Brian Mace Jonathan Westoby
1992 Auckland Andy Braithwaite Richard Solomon Lachie Shea Patrick Carter Ishmael Delmonte Ashley Bach
1993 Auckland Tony Taylor Michael Cornell Lionel Wright Denis Humphries Tom Jacob Brian Mace
1994 Canterbury Robin Young Kathie Young Jim Jessop John Wain Ian Berrington Stan Helms
1995 Waikato/Bays Alan Turner Cedric Friis Judy  Pawson Norman Silcock    
1996 Auckland Richard Jedrychowski Andre Mik Jan Abel Grant Jarvis Ashley Bach Michael Ware
1997 Auckland Andrew Braithwaite Scott Smith Richard Jedrychowski Andrei Mik Duncan Badley Fred Whitaker
1998 Otago/Southland Robert Simpson David Ackerley Murat Genc Dean Eidler Graeme Stout peter McCaskill
1999 Auckland Duncan Badley Fred Whitaker Ashley Bach Scott Smith Denis Humphries Jonathan Westoby
2000 Auckland Michael Ware Andy Braithwaite Richard Solomon Grant Jarvis Julie Atkinson Patrick Carter
2001 Central Districts Andrei Sharko Wayne Burrows Noel Woodall Ian Clayton Sue Perry Ross Vercoe
2002 Wellington Robyn Freeman Greene Sandy Brown Charles Ker Rod Dravitzki Kathy Ker Murray McMillan
2003 Auckland Patrick Carter Ken Yule Trevor Robb Richard Solomon Steven Boughey Jonathan Westoby
2004 Canterbury Jim Jessep Jim Murray Graeme Tuffnell Mehboob Chiba John Wignall Bob Scott
2005 =Wellington Alan Grant Anthony Ker Pat D'Arcy Andrew Thompson Ashley Bach Michael Whibley
2005 =Canterbury Michael Sykes Phil Dewar Graeme Tuffnell Mehboob chiba Tony Fitzgerald Mike Barton
2006 Auckland Jan Cormack Grant Jarvis Julie Atkinson Patrick Carter Barry Palmer Andrew Tarbutt
2007 Wellington Graeme Norman Ray Gruschow Karl Hayes Dean Sole Andrew Thompson Pat D'Arcy
2008 =Wellington Greg Aldridge Debbie McLeod Pat D'Arcy Andrew Thompson Alan Grant Anthony Ker
2008 =Auckland Gary Chen Jeter Liu Jan Cormack Grant Jarvis Tom Jacob Michael Ware
2009 Otago/Sothland Nick Bailey James Coutts Cameron Benson Matrtijn Prent Murat Gent Paul Freeland
2010 Central Districts Wayne Burrows Pam Livingston Mairi Bristow Matthew Bristow Alister Stuck Noel Woodhall
2011 Wellington Alan Grant Anthony Ker Ray Gruschow Graeme Norman Greg Aldridge Russell Dive
2012 Auckland/Northland Tom Jacob Ian Berrington Jonathon Westoby Gary Chen Richard Solomon Patrick Carter
2013 Canterbury John Kruniger Fiona Temple David Skipper John Skipper    
2014 Otago/Southland Sam Bailey Sam Coutts Glen Coutts James Coutts    
2015 Auckland/Northland Matthew Brown Michael Whibley Steve Boughey Andrew Tarbutt    
2016 Auckland/Northland Andrew Tarbutt Steve Boughey Michael Cornell Jonathan Westoby  
Our Sponsors
  • Babich
  • Cock and Bull
  • JLT
  • Rent-a-Dent
  • NZB Foundation
  • Distinction Hotel
  • BridgeNZ logo.jpg