Interprovincials 2020

Inter-Provincial Teams for 2020. (Auckland-Northland still to be advised)

Open

 

Women

Auckland-Northland

 

Auckland-Northland

 GeO Tislevoll - Nick Jacob

               

 Andi Boughey - Carol Richardson

 
Tom Jacob - Michael Ware

       

 Glenis Palmer - Linda Cartner

 

 

 

Waikato Bays

 

Waikato Bays

Jenny Millington – Barry Jones

 

Kate Terry – Judy Pawson

Liz and Blair Fisher

 

Jenna and Christine Gibbons

 

 

 

Central Districts

 

Central Districts

Wayne Burrows- George Masters

 

Pam Livingston – Sandra Calvert

Mairi and Matthew Bristow

 

Sarah Green – Lynne Muller

 

 

 

Wellington

 

Wellington

Nigel Kearney-Karl Hayes

 

Mindy Wu- Sandra Coleman

Anthony Ker- Alan Grant

 

Annette Henry-Anne-Marie Russell

 

 

 

Top of The South

 

Top of The South

Adrian Abraham – Tony Oberdries

 

Pam Dravitzki – Kathryn Brookes

Barbara Fechney- Chris Marshall

 

Jana Bott – Rebecca Osborne

 

 

 

Canterbury

 

Canterbury

Shirley Newton – Jenny Wilkinson

 

Pavla Fenwick – Sarah Garland

Tim Schumacher – David Skipper

 

Jane Lennon – Pam Tibble

 

 

 

Otago-Southland

 

Otago-Southland

Moss Wylie – Anne Somerville

 

Donna Ruwhiu - KristenCollins

Sam Coutts – Brad Johnston

 

Frances Sheehy – Ann Wood

Intermediate

 

Seniors

Auckland-Northland

 

Auckland-Northland

 Andrew Durrans - Linda Phillips

 

 Eileen Horsman - Bob Grover

 Barbara Imlach - Annette Martin

 

 Grant Jarvis - Malcolm Mayer

 

 

 

Waikato Bays

 

Waikato Bays

Leanne Curry – Megan Jolly

 

Yuzhong Chen – Noel Grigg

Jan Gyenge – Stacey Hilton

 

Rachelle Pelkman – Murray Wood

 

 

 

Central Districts

 

Central Districts

Yvonne and Ron Janes

 

Evelyn and Bob Hurley

Shirley Humphrey- Mandy Jones

 

Jan Whyte and Ken Bateman

 

 

 

Wellington

 

Wellington

Jeremy Morley-Simon Louisson

 

Johnny Davidson – John Luoni

Martyn Rew – Andrew Cushnie

 

Pete Benham – Pat  D’Arcy

 

 

 

Top of The South

 

Top of The South

Kerry Roberts – Gill Webby

 

Maurice Carter – Jim Jessep

Tom Pyatt – Peter Bone

 

Lindsey Guy- Steve Gray

 

 

 

Canterbury

 

Canterbury

Tony Quinlivan – Stuart Grant

 

Jane and John Skipper

Cath Preen – Annemarie Pavletich

 

Michael Johnstone-Paula Gregory

 

 

 

Otago-Southland

 

Otago-Southland

Sandy Buzzard – Jen White

 

Graeme Stout – Jeff Miller

Jo Smith – Jeff Elton

 

Phillip Hensman – Hamish Ryan

 

 

 

Chefs de Missions

Auckland – Northland                   Douglas Russell  

Waikato Bays                                 Karen Martelletti

Central Districts                            Colin Carryer

Wellington                                      Lynda Rigler                     

Top of the South                            Ed Roggeveen

Canterbury                                      Kris Wooles

Otago-Southland                           Philip Noye

 

Congratulations and good luck to all selected.

Our Sponsors
  • NZB Foundation
  • Ryman