2021 Inter-Provincial Teams

The 2021 event will be held on  Real Bridge platform  on the 19th (evening) to 21st November.

2021 Inter-Provincial Teams

  OPEN     INTERMEDIATE
Auckland- Northland   Auckland- Northland
Malcolm Mayer - Michael Ware   Felicity Hannay - Cathy Carroll
David Dolbel -    Denis Humphries   Aaron Starr -      Robert Davies
Tom Jacob -       Brian Mace    

 
Waikato Bays   Waikato Bays
Jo and Sam Simpson   Ted Cliffin -     Barbara McFarlane
Liz and Blair Fisher   Jan Gyenge - Stacey Hilton
Anna Kalma - Richard Solomon   Nick Cantlon - Sally Whitaker

 
Central Districts   Central Districts
Wayne Burrows - Bob Hurley   Megan Eddy -  Bridget Willcox
Colin Carryer -     Russell Wilson   Laura Griffin  -  Zheng Zhang
Jack James -        Pam Livingston    

 
Wellington   Wellington
Peter Newell - Martin Reid   Chris Woods  -          Lee Miller
Karl Hayes - Nigel Kearney    
Anthony Ker - Alan Grant   Barbara Tumilowicz - David Don

 
Top of The South   Top of The South
Wayne McCoy - Kevin Hill   Michelle Gunn - Sue Glue
Jo Gear      -      Wayne Smith   Valarie & Michael Fitzsimons
Chris Turner -  John Penny   Tom Pyatt - Peter Bone

 
Canterbury   Canterbury
Tim Schumacher - David Skipper   Catherine Fitchett - Julia Thomas
Tina McVeigh -      Graeme Tuffnell   Ian Beattie -             Sam Gurney
    Tony Quinlivan-        Stuart Grant

 
Otago-Southland   Otago-Southland
Brad Johnston - Kevin Skoropada   Barbara Hutton - Lydia Turley
Matt Blakeley -   Paul Freeland   Judy Russell -     Pam Hodgkinson

 
  WOMEN     SENIORS
Auckland- Northland   Auckland- Northland
Andi Boughey - Carol Richardson   Grant Jarvis -   Jonathan Westoby
Jan Cormack -  Faith Tislevoll   Julie Atkinson - Patrick Carter

 
Waikato Bays   Waikato Bays
Kate Terry - Jenny Millington   Alan Dick - Heini Lux
Christine and Jenna Gibbons   Yuzhong Chen - Gary Foidl
    Diana and Hugh McAlister

 
Central Districts   Central Districts
Lorraine Stachurski -  Jan Whyte   Noel Woodhall - Peter Ramsey
Sandra Calvert  -        Lyn Muller   Gary Duncan  - Les Gould
Liz Burrows   -            Sharon Mosley    

 
Wellington   Wellington
Joan McCarthy - Joan Waldvogel   Nebojsa Djorovic - Derek Snelling
Anne Marie Russell - Annette Henry    
Mindy Wu -         Sandra Coleman   Patrick D'Arcy -     Graeme Norman

 
Top of The South   Top of The South
Rebecca Osborne -  Jana Bott   Stuart Grant -         Pam Whitehead
Ruth Allison    -         Carol Minchin   Phil Rutherford -      Ray Curnow
Katherine Brookes - Jane Worthington   Marsha Woodbury - Ginny Warren

 
Canterbury   Canterbury
Pam Tibble - Margaret Burgess   Jane and John Skipper
Jane Morris - Trish Scott   Shirley Newton - Jenny Wilkinson

 
Otago-Southland   Otago-Southland
Donna Ruwhiu - Kristen Collins   Murat Genc - Jeff Miller
Anne Somerville - Joan Scarlett                   Arleen Schwartz - Pamela Nisbet
     
Youth    
Auckland   South Island
Jeremy Fraser-Hoskin- Feitong Chen   Leon Meier - Joseph Grace
Elizabeth Schuck - Kevin Hu   Glenn Coutts, Vicki and Bronwyn Bouton
Waikato Bays   Barbarians
Charlotte Jager - Tyrel Glass   Galen McGinlay - Alice Dravitzki
Jacob Kalma - Marcus Dudley   Alex Shan - Thomas Freeman-Greene

 

Chef de Missions
Auckland-Northland Douglas Russell
Waikato-Bays Barry Jones
Central Districts -Open

 Wayne Burrows/ Colin Carryer

Central Districts

-Others

Mairi Fitzsimons/ Francey Rolls      

Wellington Isobel Ross
Top of The South Chris Marshall
Canterbury Kris Wooles
Otago-Southland Philip Noye

 

Our Sponsors
  • Tauranga City Council
  • tourismbop.jpeg
  • TECT.jpg
  • Ryman
  • NZB Foundation